Zadzwoń do nas: 18 444 28 20
Zadzwoń do nas: 18 444 28 20
Znajdź oddział
Oddziały

Alwis & Secura – Oddział Nowy Sącz
Naściszowska 11
33-300 Nowy Sącz
18 262 00 67
sacz@alwis.pl
mprusak@alwis.pl

Alwis & Secura – Oddział Katowice
ul. Żelazna 17C/10
40-851 Katowice
48 882 121 639
aprzybylska@alwis.pl
katowice@alwis.pl

Alwis & Secura – Oddział Tarnów
Kochanowskiego 37
33-100 Tarnów
14 656 16 38
tarnow@alwis.pl 
mlisowska@alwis.pl

Alwis & Secura – Oddział Kielce
ul. Czachowskiego 40
25-382 Kielce
41 365 16 41
ltuz@alwis.pl
kielce@alwis.pl

Alwis & Secura – Oddział Kraków
Al. 29 listopada 75/6
31-425 Kraków
12 648 03 64
krakow@alwis.pl
blyszczarz@alwis.pl 

Alwis & Secura – Oddział Rzeszów
Kopernika 18 A
35-002 Rzeszów
882 122 746
rzeszow@alwis.pl
skudyba@alwis.pl

Alwis & Secura – Oddział Radom
ul. Żwirki i Wigury 33, lok. 6
26-600 Radom
696 891 280
bgajda@alwis.pl
radom@alwis.pl

Ubezpieczenie utraty dochodów w zawodach medycznych

Otrzymałem zapytanie od naszego współpracownika, w którym  pyta mnie o możliwość ubezpieczenia lekarza od ewentualnej utraty dochodów na wskutek wypadku lub choroby. "To mój od kilku lat klient, któremu ubezpieczam dom, samochody, a teraz pyta mnie o takie ubezpieczenie. Co mogę mu zaproponować, bo jeszcze takiego ubezpieczenia nie robiłem. Czy są takie możliwości?"

Dlaczego warto wybrać Leadenhall Insurance

Tak posiadamy takie możliwości w Leadenhall Insurance, nowym zakładzie ubezpieczeniowym, który niedawno wprowadziliśmy do naszego portfela w Alwisie. To topowy ubezpieczyciel specjalizujący się w wysokospecjalistycznych ubezpieczeniach: utraty dochodu, zawodowej odpowiedzialności cywilnej, następstw nieszczęśliwych wypadków i kilku innych. Można szukać podobnych ubezpieczeń także w innych ZU, ale Leadenhall specjalizuje się w tym i posiada odpowiedni produkt oraz wyspecjalizowaną kadrę do obsługi tych ubezpieczeń. Obecnie trwają szkolenia na zdobycie uprawnień do wykonywania czynności agencyjnych dla tego ZU. Jeśli dana OFWCA nie posiada jeszcze takich uprawnień powinna skontaktować się ze swoim oddziałem, który umożliwi przygotowanie i zawarcie ubezpieczenia.

Dlaczego zaproponowałem tego ubezpieczyciela? Obok wspomnianego już profesjonalizmu najważniejsze są warunki ubezpieczenia i to co ubezpieczyciel oferuje naszemu klientowi. Na wstępie należy zaznaczyć, że ubezpieczenie to może być oferowane także innym zawodom medycznym: stomatologom, pielęgniarkom, rehabilitantom, ratownikom itd., a nie tylko lekarzom. Chociaż najczęściej to oni się ubezpieczają, także najliczniej spośród innych wolnych zawodów. Wpływa na to na pewno także to, że dla ludzi z branży ochrony zdrowia, wypadki i choroby są  rzeczą codzienną, z którą się spotykają.

Kluczowe Korzyści Ubezpieczenia od Utraty Dochodu

Lekarze coraz częściej decydują się na polisę od utraty dochodu, bo ich zawód wymaga od nich nie tylko wysokich kwalifikacji, ale  także umysłowej i fizycznej sprawności. Poważna choroba lub uraz odniesiony w wypadku mogą uniemożliwić im pracę, a utracony w związku z tym dochód spowoduje trudności w utrzymaniu dotychczasowego standardu życia rodziny i pokrywaniu bieżących wydatków. Średnia płaca lekarza na etacie w Polsce to ok. 14 tysięcy złotych miesięcznie a przy samozatrudnieniu ponad 20 000 złotych. Każde wyłączenie z możliwości wykonywania pracy i osiągania dochodu to bardzo znaczący uszczerbek.  Świadczenie ZUS przy samozatrudnieniu lekarza wynosi około 3 tysięcy złotych, przy podstawowej wysokości składki chorobowej.

Świadczenie z polisy od utraty dochodu wyrównuje te braki i znacząco uzupełnia dochody stracone w wyniku choroby lub wypadku. Głównym ryzykiem, które obejmuje taka polisa, jest całkowita i czasowa niezdolność do pracy w swoim zawodzie. Świadczenie z polisy jest wypłacane w wysokości do 65% średnich miesięcznych przychodów z okresu 12 miesięcy sprzed zawarcia  polisy i może być wypłacane co miesiąc  maksymalnie przez 2 lata. Ochrona ubezpieczeniowa zadziała też w przypadku dożywotniej niezdolności do pracy lub śmierci,  a świadczenie wyniesie wówczas nawet 10-krotność rocznych przychodów. Trzeba podkreślić, że istnieją tutaj  wysokie sumy ubezpieczenia, do 5 milionów złotych. A w szczególnych przypadkach - przy indywidualnej ocenie ryzyka - nawet do 10 milionów.

Świadczenia i Klauzule Dostosowane do Konkretnych Potrzeb

To tylko krótkie wymienienie podstawowych świadczeń. We wszystkich przypadkach należy kontaktować się z Ubezpieczycielem i na podstawie przeprowadzonego rozpoznania potrzeb (APK) konkretnego klienta, proponować dodatkowe elementy ubezpieczenia (klauzule), dopasowane do specyfiki ich zawodu. Mogą nimi być np. szczególne NNW, koszty przystosowania do życia w inwalidztwie albo ochrona na wypadek niezamierzonego zakażenia wirusem HIV i wirusowym zapaleniem wątroby typu B i C oraz wiele innych. W tym ostatnim przypadku, jeśli po 12-miesięcznym okresie wyczekiwania testy potwierdzą wirusowe zapalenie wątroby typu B lub C, ubezpieczony  otrzyma świadczenie według sumy ubezpieczenia, którą wskazał przy podpisywaniu umowy.

Reasumując.  Możemy już w Alwis&Secura akwirować ubezpieczenia od utraty dochodów w zawodach medycznych oraz innych. Zachęcam wszystkich do zapoznania się w tymi produktami i rozpoczęcia ich sprzedaży. Badania potwierdzają, że duża liczba lekarzy i innych osób zawodów medycznych, zwłaszcza z mniejszych  ośrodków nie wie o możliwościach takiego ubezpieczenia. A to przecież teren naszego działania.

O autorze

dr Stanisław Kuta
dr Stanisław Kuta

Doradca Zarządu Alwis&Secura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Serwis wykorzystuje pliki cookies służące do ułatwienia korzystania z serwisu i ulepszenia funkcjonalności. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, prosimy o dokonanie zmian w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Kontakt

Rozumiem