Zadzwoń do nas: 18 444 28 20
Zadzwoń do nas: 18 444 28 20
Znajdź oddział
Oddziały

Alwis & Secura – Oddział Nowy Sącz
Naściszowska 11
33-300 Nowy Sącz
18 262 00 67
sacz@alwis.pl
mprusak@alwis.pl

Alwis & Secura – Oddział Katowice
ul. Żelazna 17C/10
40-851 Katowice
48 882 121 639
aprzybylska@alwis.pl
katowice@alwis.pl

Alwis & Secura – Oddział Tarnów
Szkotnik 25
33-100 Tarnów
14 656 16 38
tarnow@alwis.pl 
mlisowska@alwis.pl

Alwis & Secura – Oddział Kielce
ul. Czachowskiego 40
25-382 Kielce
41 365 16 41
ltuz@alwis.pl
kielce@alwis.pl

Alwis & Secura – Oddział Kraków
Al. 29 listopada 75/6
31-425 Kraków
12 648 03 64
krakow@alwis.pl
blyszczarz@alwis.pl 

Alwis & Secura – Oddział Rzeszów
Kopernika 18 A
35-002 Rzeszów
882 122 746
rzeszow@alwis.pl
skudyba@alwis.pl

Alwis & Secura – Oddział Radom
ul. Żwirki i Wigury 33, lok. 6
26-600 Radom
696 891 280
bgajda@alwis.pl
radom@alwis.pl

Alwis & Secura - Przedstawicielstwo Wrocław
730 734 455
atchoryk@alwis.pl

Marketing hybrydowy, czyli fuzja starego z nowym

W branży ubezpieczeniowej bardzo głośno jest o wykorzystywaniu marketingu hybrydowego i jego skuteczności. Ale jak to wygląda w praktyce? Jest to innowacyjne podejście, czy może stosowane od dawna? We wcześniejszym tekście autorstwa dr Stanisława Kuty mogliście poznać „Agenta hybrydowego”, natomiast ja przedstawię Wam w czym tkwi fenomen marketingu hybrydowego.

Co to jest marketing hybrydowy?

Marketing hybrydowy jest to sposób promocji, który łączy marketing tradycyjny z marketingiem cyfrowym. Opierając się na tym połączeniu, wykorzystujemy różnorodne narzędzia i techniki do prowadzenia kampanii reklamowych. Przy użyciu tego zintegrowanego podejścia marketingowego optymalizujemy i zwiększamy skuteczność promocji. Jakie są główne obszary, na których bazuje marketing tradycyjny oraz marketing cyfrowy?


Marketing tradycyjny:

 • Materiały drukowane (ulotki, biuletyny, plakaty, itp.)
 • Eventy
 • Reklamy radiowe
 • Reklamy telewizyjne
 • Prasa
 • Public Relations

Marketing cyfrowy:

 • Reklamy w wyszukiwarce (SEM)
 • Pozycjonowanie stron www (SEO)
 • Reklamy displayowe
 • Media społecznościowe
 • Blogowanie
 • Reklama tekstowa
 • Marketing e-mailowy
 • CRM
 • SMS


Marketing hybrydowy powstał w XXI wieku, w wyniku ewolucji technologii i Internetu. Nie jest to podejście nowe, ponieważ praktykuje się je już wiele lat, natomiast nieustannie ewoluuje pod wpływem rozwoju nowych technologii. Powstają nowe narzędzia i sposoby ich łączenia, które zwiększają skuteczność działań.

Jak wykorzystać marketing hybrydowy w branży ubezpieczeniowej?

W Alwis&Secura od początków istnienia multiagencji na rynku opieramy się na mocnych fundamentach (marketing tradycyjny) i korzystamy z ich możliwości. Natomiast bacznie śledzimy zmiany oraz rozwój nowych technologii i narzędzi (marketing cyfrowy) oraz wdrażamy je u siebie. Alwis w pełni wykorzystuje strategię marketingu hybrydowego. Mamy świadomość, że każde TU, multiagencja i agent ubezpieczeniowy, który chce utrzymać się na powierzchni musi wdrażać promocję opartą na fuzji podejścia tradycyjnego z nowoczesnym.


Wykorzystujemy tradycyjne nośniki reklamy takie jak materiały drukowane (ulotki, biuletyny, plakaty, broszury), reklamy w prasie itd. Dodatkowo spójnie wzmacniamy przekaz poprzez cyfrowe kanały. Tworzymy ogólnopolskie kampanie reklamowe w sieci internetowej oraz w social mediach, które pozwalają trafnie dotrzeć do grupy docelowej i skierować ją do naszych agentów lub pozyskać leady. Stosujemy skuteczny marketing e-mailowy oraz SMS. Korzystamy również z CRM, czyli narzędzi służących zarządzaniu relacjami z klientem.


Mamy świadomość, że nadal jest jeszcze wielu agentów ubezpieczeniowych, którzy boją się nowych rozwiązań. Często wynika to po prostu z aspektu psychologicznego. Każdy człowiek ma strach przed nieznanym i czuje się pewnie korzystając z wcześniej wypracowanych strategii, będąc w swojej strefie komfortu. Jest to absolutnie zrozumiałe. Nie podważamy skuteczności tradycyjnego podejścia. Chcemy go jedynie wzbogacić o nowe i zwiększyć skuteczność działania. Na tym właśnie polega marketing hybrydowy – na tym polega rozwój.

Wizytówka na Google Moja Firma i konto Premium na Mapie Agentów – zwiększamy widoczność agentów w internecie

Wiemy jak wesprzeć działalność agentów. Dlatego wykorzystując zasady marketingu hybrydowego pomagamy jeszcze bardziej zwiększyć widoczność działalności naszych OFWCA w Internecie. Jak? Dzięki wizytówce w Google Moja Firma. To zarówno narzędzie, jak i platforma powiązana bezpośrednio z Mapami Google, pozwalająca właścicielom biznesów na zarządzanie informacjami na temat ich działalności. Ułatwia pozyskiwać nowych klientów, usprawnia kontakt, zwiększa widoczność w sieci i poprawia pozycję działalności w wyszukiwarce. Dzięki nawigacji pomaga dotrzeć Klientom do biura agenta i tradycyjne zawarcie ubezpieczenia. Co więcej? Dział marketingu Alwisa założy i poprowadzi dla swoich najlepszych agentów wizytówkę w Google Moja Firma! Wystarczy zgłosić swoje zainteresowanie na maila jsekula@alwis.pl, a resztą zajmiemy się my. Dodatkowo współpracując z Alwisem dostajesz zupełnie za darmo konto Premium na Mapie Agentów (www.mapaagentow.pl) – największej bazie agentów ubezpieczeniowych w Polsce. Dzięki połączeniu konta Google i Mapy Agentów, za każdym razem, kiedy ktoś opublikuje nową opinię o Twojej marce na profilu Google Moja Firma – pojawi się ona także na Waszym koncie na Mapie Agentów.

Czy warto?

To rozdmuchane pojęcie w mediach „marketing hybrydowy”, z pewnością nie jest pojęciem wydmuszką. Każde sprawnie działające przedsiębiorstwo powinno łączyć marketing tradycyjny z marketingiem cyfrowym, aby zwiększać swoje zyski. Tradycyjne sposoby promocji są dalekie od upadku, wręcz przeciwnie. Idealnie uzupełniają się z nowoczesnymi metodami, tworząc naprawdę potężne narzędzia promocji. Dlatego warto tworzyć strategie marketingowe, które opierają się zarówno na działaniach w offline, jak i online.

O autorze

Beata Gorzula
Beata Gorzula

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Serwis wykorzystuje pliki cookies służące do ułatwienia korzystania z serwisu i ulepszenia funkcjonalności. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, prosimy o dokonanie zmian w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Kontakt

Rozumiem