Zadzwoń do nas: 18 444 28 20
Zadzwoń do nas: 18 444 28 20
Znajdź oddział
Oddziały

Alwis & Secura – Oddział Nowy Sącz
Naściszowska 11
33-300 Nowy Sącz
18 262 00 67
sacz@alwis.pl
mprusak@alwis.pl

Alwis & Secura – Oddział Katowice
ul. Żelazna 17C/10
40-851 Katowice
48 602 335 272
dbagazinski@alwis.pl
katowice@alwis.pl

Alwis & Secura – Oddział Tarnów
Szkotnik 25
33-100 Tarnów
14 656 16 38
tarnow@alwis.pl 
mlisowska@alwis.pl

Alwis & Secura – Oddział Kielce
ul. Czachowskiego 40
25-382 Kielce
41 365 16 41
ltuz@alwis.pl
kielce@alwis.pl

Alwis & Secura – Oddział Kraków
Al. 29 listopada 75/6
31-425 Kraków
12 648 03 64
krakow@alwis.pl
blyszczarz@alwis.pl 

Alwis & Secura – Oddział Rzeszów
Kopernika 18 A
35-002 Rzeszów
882 122 746
rzeszow@alwis.pl
skudyba@alwis.pl

Alwis & Secura – Oddział Radom
ul. Żwirki i Wigury 33, lok. 6
26-600 Radom
696 891 280
bgajda@alwis.pl
radom@alwis.pl

Przedstawicielstwo Alwis & Secura – Gdańsk
516 516 349
asas-bojarski@alwis.pl

Połączenie Uniqa i AXA – NOWA UNIQA

Podczas omawiania dość skomplikowanej sprawy odszkodowawczej znajomy agent zadał mi pytanie. "Jak to jest. Uniqa, z którą od lat współpracuję kupiła Axa Ubezpieczenia. Logiczne, że powinienem automatycznie móc zawierać dalej ubezpieczenia w połączonej, tej "nowej Unice" A tu każą robić mi uprawnienia z Axy bo - jak stwierdził menedżer - to Axa praktycznie przejmuje Uniqę".

UNIQA - grupa ubezpieczeniowa z Austrii i właściciel polskiej Uniqa zakupiła ubezpieczyciela AXA: w Polsce, w Czechach i na Słowacji. Po uzyskaniu wymaganych zgód narodowych regulatorów, w lutym br. Uniqa ogłosiła faktyczne przejęcie tych spółek. W Polsce przejmującą firmą jest - pomimo że mniejsza - Uniqa i pod taka nazwą będą występowały połączone firmy. Wszyscy agenci Uniqa i Axa otrzymali na swoje konta szczegółowe informacje, w tym wiadomości jakie produkty (Uniqa czy AXA) będą stosowane po pełnym połączeniu.

Jak każdy dobry gospodarz tak i w tym przypadku ze wspólnego dorobku obu firm wybrano te najlepsze produkty, rozwiązania organizacyjne i techniczne, które są lepsze do zastosowania i zrealizowania celów tej nowej, połączonej Uniqa. Zdecydowano, że praktycznie zawieranie ubezpieczeń będzie się odbywało na programie, który do tej pory posiadała AXA.  Aby praktycznie sprawnie to przeprowadzić uznano że najlepiej będzie aby wszyscy agenci Uniqa nie posiadający uprawnień i dostępu do systemu AXA zrobili takie uprawnienia (w majątku i życiu), jeszcze przed faktycznym wspólnym działaniem, czyli przed 1 kwietnia br. Połączenia dwóch różnych systemów informatycznych jest bardzo skomplikowane i nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty.

Integracja UNIQA Polska i AXA Polska praktycznie postępuje w różnych zakresach. Np. od 12 lutego br.  obaj ubezpieczyciele mają nową, wspólną stronę internetową znajdującą się pod adresem: uniqa.pl. Ta nowa strona internetowa, łączy w sobie wszystkie funkcjonalności poprzednich adresów internetowych, w tym platformę do zakupu ubezpieczeń - uniqa.pl .  Klienci mogą na tej stronie   zgłaszać także szkody i roszczenia oraz  logować się na swoje konta. Każdy, kto teraz wejdzie na strony axa.pl lub axadirect.pl (przejściowo) zostanie automatycznie przekierowany już na tą nową stronę. Uruchomiono także wspólną infolinię.

Rozpoczyna się także (od 22.02)   wspólna kampania reklamowa pod hasłem "Pomyśl, ile można zdziałać razem". Jej głównym celem będzie pokazanie nowej firmy, wartości jakie jej przyświecają w działaniu i jakie wynikają z tego korzyści dla klienta, ale także dystrybutorów. Ważne, że Uniqa nadal zachowuje swoje klientocentryczne podejście do prowadzenia biznesu ubezpieczeniowego.

Dla przypomnienia: w Polsce, UNIQA stała się nowym właścicielem pięciu spółek. Są to: AXA Ubezpieczenia TU i R, AXA Życie TU, AXA Polska, AXA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych i AXA Powszechne Towarzystwo Emerytalne.  Transakcja zakupu nie obejmuje innych firm działających pod marką AXA takich jak: AXA Partners, AXA Assistance i  AXA XL. 

Po tych zakupach austriacka grupa ubezpieczeniowa UNIQA stała się piątą co do wielkości grupą ubezpieczeniową w Polsce.


Szefem całej Grupy UNIQA w Polsce został Marcin Nedwidek - dotychczasowy Prezes Zarządu AXA Ubezpieczenia TUiR SA, a do zarządu wchodzą  także: Adam Łoziak, Jarosław Matusiewicz, Mariusz Wójcik, Daniela Sotirovic oraz Jakub Machnik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Serwis wykorzystuje pliki cookies służące do ułatwienia korzystania z serwisu i ulepszenia funkcjonalności. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, prosimy o dokonanie zmian w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Kontakt

Rozumiem