Zadzwoń do nas: 18 444 28 20
Zadzwoń do nas: 18 444 28 20
Znajdź oddział
Oddziały

Alwis & Secura – Oddział Nowy Sącz
Naściszowska 11
33-300 Nowy Sącz
18 262 00 67
sacz@alwis.pl
mprusak@alwis.pl

Alwis & Secura – Oddział Katowice
ul. Żelazna 17C/10
40-851 Katowice
48 882 121 639
aprzybylska@alwis.pl
katowice@alwis.pl

Alwis & Secura – Oddział Tarnów
Kochanowskiego 37
33-100 Tarnów
14 656 16 38
tarnow@alwis.pl 
mlisowska@alwis.pl

Alwis & Secura – Oddział Kielce
ul. Czachowskiego 40
25-382 Kielce
41 365 16 41
ltuz@alwis.pl
kielce@alwis.pl

Alwis & Secura – Oddział Kraków
Al. 29 listopada 75/6
31-425 Kraków
12 648 03 64
krakow@alwis.pl
blyszczarz@alwis.pl 

Alwis & Secura – Oddział Rzeszów
Kopernika 18 A
35-002 Rzeszów
882 122 746
rzeszow@alwis.pl
skudyba@alwis.pl

Alwis & Secura – Oddział Radom
ul. Żwirki i Wigury 33, lok. 6
26-600 Radom
696 891 280
bgajda@alwis.pl
radom@alwis.pl

SZKOLENIE | Praktyczne aspekty przeprowadzania APK. Jak dopełnić formalności i jednocześnie zwiększyć zyski?

Beata Gorzula | 13 kwietnia 2023 | Komentarze (0)

Jak wiadomo agent ubezpieczeniowy ma obowiązek rozpoznania potrzeb klienta, który wynika z ustawy o dystrybucji ubezpieczeń przez dystrybutorów ubezpieczeń. Mowa o tym w art. 8 ust. 1, ust. 3 i ust. 4 oraz art. 2 ust. 3 pkt 2. Na pewno jesteś świadom tego obowiązku, ale czy wypełniasz go dobrze pod kątem formalnym, tak aby nie obawiać się kontroli KNF? Czy znasz pozytywne aspekty wymogu APK i wiesz jak wykorzystać je do zwiększenia zysków? Powiemy Ci krok po kroku jak to zrobić podczas szkolenia, które odbędzie się już w kwietniu!

Zwiększaj swoje kompetencje z Mapą Agentów

Misją Mapy Agentów jest wspieranie dystrybutorów ubezpieczeniowych w każdej sferze zawodowej. Pomagamy budować markę osobistą, wspieramy sprzedaż i dostarczamy wiedzę branżową. Dlatego zrodził się pomysł organizacji szkoleń, które usprawnią pracę dystrybutorów ubezpieczeniowych. Takich, na które każdy będzie mógł sobie pozwolić, bo to koszt jedynie kilkudziesięciu złotych. Jak nam się to udało? To dzięki naszym strategicznym sponsorom! Promocyjną cenę najbliższego szkolenia „Praktyczne aspekty przeprowadzania APK” zawdzięczamy multiagencji ubezpieczeniowej Alwis&Secura, która również stawia bardzo duży nacisk na wsparcie swoich OFWCA i podnoszenie ich kompetencji. Za szkolenie zapłacisz jedynie 99 zł zamiast standardowej ceny 299 zł. Na jednym szkoleniu się nie skończy. Webinar na temat APK jest pierwszą częścią cyklu szkoleń, które dla Was przygotowaliśmy. Już niedługo poinformujemy Was o terminach kolejnych szkoleń: „Regulacyjny must have agenta” oraz „Aby kontrola była czystą formalnością”.

Jak szkolenie realnie usprawni pracę agenta ubezpieczeniowego?

Temat Analizy Potrzeb Klienta przewija się w branży nieustannie. W teorii wiemy, o co chodzi, ale w praktyce już bywa różnie. Niektórzy mają duże luki, jeśli chodzi o dokładną analizę ustawy, a jeszcze inni rozumieją prawo, ale nie potrafią tego skutecznie wdrożyć. Przypominamy, że nic nie zwalnia nas od przestrzegania prawa. Jako dystrybutor ubezpieczeń, dzięki udziale w szkoleniu zdobędziesz wiedzę, która pozwoli Ci działać prawidłowo i skutecznie. Wiedza o prawidłowym przebiegu procesu APK pozwoli na sprawne dopełnienie formalności. Nie straszna będzie Ci kontrola KNF.

Należy pamiętać, że Urząd Komisji Nadzoru Finansowego określa swoje stanowisko dotyczące ustawy, aby zwrócić szczególną uwagę na istotne zagadnienia dotyczące sposobu realizacji obowiązków. Pewnie słyszeliście już o wzmożonych kontrolach. Po co uczyć się na własnych błędach, jak można na cudzych! Poznane na szkoleniu przykłady „z życia”, z doświadczenia innych dystrybutorów ubezpieczeń, uchronią Cię przed popełnieniem błędów podczas Twojej pracy. Rozłożymy na czynniki pierwsze konkretne sytuacje i nieprawidłowości formalne, które zostały popełnione, aby zwrócić szczególną uwagę na to, co jest ważne.

Przede wszystkim nie demonizuj APK i nie sprowadzaj go jedynie do żmudnego obowiązku. To również szansa na zbudowanie lojalnej sieci klientów, którzy będą ubezpieczać u Ciebie każdą sferę swojego życia. Jedyne co musisz zrobić, to skutecznie uświadomić im potrzebę. Przełóż korzyści wynikające z APK na zwiększenie swoich zysków. Jak to zrobić? Tego właśnie między innymi dowiesz się na szkoleniu.

Kto poprowadzi szkolenie?

Prelegentem szkolenia będzie Jakub Dziedzic - Założyciel projektu JD Compliance, prawnik i certyfikowany Compliance Officer (ACO). Jakub aktywnie uczestniczył w pracach Polskiej Izby Ubezpieczeń w zakresie implementacji Dyrektywy o dystrybucji ubezpieczeń do polskiego porządku prawnego. Posiada również szerokie doświadczenie w prowadzeniu projektów bezpośrednio związanych z nadzorem ubezpieczeniowym, wdrażaniu rekomendacji i wytycznych Komisji Nadzoru Finansowego. Na co dzień szkoli agentów ubezpieczeniowych i usprawnia ich pracę.

Czemu warto?

To nie jest kolejne szkolenie do odhaczenia. To szkolenie dla dystrybutorów ubezpieczeń, którzy naprawdę chcą wykorzystać APK do zwiększenia zysków i jednocześnie wykonywać ten obowiązek z należytą starannością formalną. Masz wystarczająco na głowie, żeby dodatkowo bać się kontroli KNF.

Dzięki naszemu strategicznemu sponsorowi Alwis&Secura, szkolenie możesz kupić w promocyjnej cenie za jedyne 99 zł zamiast standardowej ceny 299 zł. Szkolenie kończy się krótkim testem sprawdzającym zdobytą wiedzę na podstawie którego dostaniesz certyfikat oraz zaświadczenie odbycia szkolenia zawodowego.

Wejdź na https://lp.mapaagentow.pl/szkolenie_apk poznaj szczegóły i kup szkolenie w promocyjnej cenie!

Jesteś OFWCA Alwis&Secura? Masz DARMOWY dostęp do szkolenia. Uzyskaj KOD RABATOWY od Dyrektora Twojego oddziału.

O autorze

Beata Gorzula
Beata Gorzula

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Serwis wykorzystuje pliki cookies służące do ułatwienia korzystania z serwisu i ulepszenia funkcjonalności. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, prosimy o dokonanie zmian w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Kontakt

Rozumiem